Zdroj: Reflex, článek TOP 10: Čarování s vodou. Kam za nejzajímavějšími českými kašnami a fontánami?

Kašny na náměstí Republiky, Plzeň. Trojice pozlacených kašen Velbloud, Chrtice a Anděl zdobí hlavní plzeňské náměstí od roku 2010. Moderní kašny navrhl architekt Ondřej Císler a jsou v provozu v letní sezóně, od začátku května do konce října. Kašny realizovala a dodávala firma Pražský kámen.

Zdroj: Seznam zprávy, článek: Nejdražší byt a nejdražší dům v Česku. Připravte si stovky milionů

Kamenické práce do třípatrového penthausu na Praze 5 dodávala společnost Pražský kámen.

Zdroj: ČTK, zpravodajství televize Nova, ČT 1, Prima, tištěná periodika, internetové zpravodajské portály

Pražský kámen v chrámu Svatého Víta

Pražský kámen participoval na realizaci sousoší svatého Vojtěcha. V našich dílnách také vznikla nová masivní mramorová tumba  z chorvatského mramoru Kanfanáru pro ostatky kardinála Berana, do níž 23.dubna spočinula jeho rakev.

V katedrále svatého Víta v Praze ve čtvrtek 19. dubna slavnostně odhalili a požehnali sochu svatého Vojtěcha. Ceremonie se uskutečnila přesně v okamžik, kdy byly ve vatikánské bazilice sv. Petra vyzdviženy ostatky kardinála Josefa Berana, aby byly dopraveny do rodné země.

Rakev s Beranovými ostatky přiletěla vládním speciálem a uvítali ji významní církevní představitelé i zástupci státu. Po přistání speciálu s rakví se 20.dubna přesně v 18,00 rozezněly zvony v celé naší zemi. Modlitbu pronesl vojenský kaplan, ministryně obrany Karla Šlechtová uctila Beranovy ostatky položením červené růže na rakev. Uvítací projev občana českého státu pronesl předseda Senátu Milan Štěch, zazněla státní hymna.

Kardinál Dominik Duka odsloužil v chrámu svatého Víta, Václava a Vojtěcha slavnostní bohoslužbu u příležitosti návratu kardinála Josefa Berana do vlasti. Repatriace kardinála Josefa Berana do vlasti je podle kardinála Dominika Duky aktem s velkým společenským významem.

Bohoslužbě předcházelo smuteční procesí ze Strahovské baziliky, kde ostatky kardinála Berana spočívaly od pátečního večera. Sobotního procesí se účastnily stovky poutníků, rakev s ostatky kardinála Berana vezlo šestispřeží kladrubských vraníků. V zástupu šli biskupové a další duchovní, maltézští rytíři, orlové, sokolové, rodina kardinála Berana, poutníci a zástupci akademické obce.

Ze Strahova procesí prošlo kolem Lorety na Hradčanské náměstí, kde byla rakev na chvíli umístěna v Arcibiskupském paláci. Liturgický průvod pak rakev nesenou bohoslovci doprovodil do katedrály, před rakví byla nesena svatovojtěšská berla, za rakví šel Dominik Duka s lebkou svatého Vojtěcha.

Rakev s ostatky byla uložena 23. dubna do nově zřízeného sarkofágu v kapli sv. Anežky v chrámu svatého Víta. Kardinála Josefa Berana uvítalo v chrámu sousoší svatého Vojtěcha, světce, jemuž zasvětil duchovní obnovu po nacistické okupaci a v době hrozící komunistické totality. Sousoší i sarkofág vyrobila a nainstalovala firma Pražský kámen.

Článek na blogu Retel.cz Duben 2016
retel2a
Článek na blogu Retel.cz  Listopad 2015
retel-clanek
21.10. uveřejnila MF Dnes v článku nejlepší řemeslníci věnovanou kameníkům doporučení na nejlepší kameníky v České republice. Pražský kámen se mezi nimi objevil.
pr-kamen-mfdnes2015

Mezinárodní veletrh kamene Marmorac

Ve Veroně se konal jubilejní padesátý ročník největšího světového veletrhu kamene Marmorac. Na ploše 77 000 m2 prezentovalo své produkty a služby více jak 1500 firem z 55 zemí světa. Výstavu si nenechalo ujít 67 000 návštěvníků. My tuto výstavu navštěvujeme každý rok. Je pro nás inspirací a přinese nám vždy mnoho nových poznatků a podnětů. Nikdy nás nepřestane udivovat, co všechno je v oblasti zpracování kamene možné a jak se každým rokem posunou hranice nemožného.
Tento rok jsme pro vás objevili další nové materiály. Ty se již brzy objeví v sekci novinky. Z nich zmíním namátkou ušlechtilý vápenec, další světlé mramory a kvarcity a také kolekci polodrahokamů.

Ta si ale s ohledem na boom, který zažívá, zaslouží detailnější zmínku. Exkluzivní kolekce polodrahokamů a vzácných materiálů nechyběla tento rok v nabídce žádné velké společnosti. Soustřeďuje nejvzácnější suroviny jako například acháty, ametysty, křišťály a zkamenělé dřevo. Výsledkem je řada nejexkluzivnějších designů, která je charakteristická úžasnými barvami a unikátními přírodními vzory. Půvab polodrahokamu vás okouzlí, interiéru dodá jedinečnou atmosféru elegance a luxusu.

Přesvědčili jsme se o tom, že kámen stále častěji dostává třetí dimenzi. Prohlubuje se jeho kresba a struktura. Moderní jsou strukturované povrchy, které dají vyniknout různorodosti materiálu a podtrhují přirozenou vlastnost suroviny. V kurzu jsou 3D efekty a různé typy gravírování kamene. Využívá se přirozených vlastností materiálu a podsvětluje se, vznikají tak úchvatné „obrazy“ z onyxů nebo krásné interiérové doplňky využívající kaveren v travertinu.

Moderní technologie našly své uplatnění i v oboru zpracování kamene. Důkazem toho byla úžasná show nazvaná Italian stone theatre. Ta ukázala široké spektrum experimentální tvorby, která využívá tradičních řemesel a moderní stroje schopné interakce se sofistikovanými trojrozměrnými designovými programy.

Pražský kámen na For arch 2015

Naše společnost patří mezi špičky ve svém oboru. A to jsme chtěli na For arch ukázat. Představili jsme široké spektrum našich služeb počínající přímým dovozem kamene přes zpracování suroviny, odborného zaměření, konzultací a montáží konče. Oslovili jsme odbornou i širokou veřejnost a uvedli na trh novinky v našem sortimentu. V galerii můžete mimo jiné vidět nový luxusní mramor Armani bronze v různých variacích, mramorové intarzie z pravého zlata, římské antické mozaiky a žulovou masivní sochu.

Děkujeme všem, kteří našli čas a zastavili se v našem stánku. Věříme, že jsme vás přesvědčili o našich kvalitách a těšíme se na naši budoucí spolupráci.

www.protext.cz Duben 2015 protex-clanek1
www.prozeny.cz Červen 2015
prozeny.cz
Tištěná forma: Rezidencerezidence-1
Naše použité materiály v článku Zahrada snů…
prozeny.cz2