ARCHITEKTI

Zabýváme se kompletními dodávkami kamenných interiérů i exteriérů, od návrhu, zaměření, výroby až po montáže. Naší hlavní doménou je přímý dovoz všech materiálů z konkrétních zemí jejich původu. V současné době obchodujeme se zeměmi z Asie, východní a střední Evropy, zejména tradičními dodavateli z Balkánu, Jižní Ameriky i západní Evropy. S některými unikátními dodavateli máme podepsaná výhradní zastoupení pro ČR.

Například KANFANÁR, krémový vápenec z Chorvatska lze dodat ve velmi zajímavých povrchových úpravách a také v blocích na masivní prvky. Navíc je možné jej bez problémů umístit do exteriéru.

VRAČAN, vápenec z Bulharska, který byl v ČR v minulosti hojně užíván, je tedy historicky vyzkoušen v našem prostředí…

kamenictví Pražský kámen
Podobné materiály nakupujeme i v Turecku, jako například Lymra nebo Antalya Crema, ale také v Portugalsku a Španělsku. Bluestone, materiál původem z Vietnamu, Irska či Belgie je stále populárnější.

Společně s našimi dlouholetými partnery z jižní Číny dokážeme dodat masivní prvky unikátních velikostí a tvarů. Obdobné výrobky v českých podmínkách nelze z technických důvodů vyrobit. Například kašny z plzeňského Náměstí republiky jsou díky své velikosti evropským unikátem. Autoři projektu měli možnost odsouhlasit provedení přímo v Číně ještě před nakládkou.

Sledujeme nejnovější trendy v designu kamene a díky dobrým kontaktům s předními světovými zpracovateli, dokážeme dodat i tyto nevšední materiály.

Běžně spolupracujeme s architekty již při přípravě projektů, jsme k dispozici k nejrůznějším konzultacím, dodáváme veškeré vzorky a technické parametry materiálů. Jsme etablovaná stabilní společnost, spolupracovali jsme však doposud především na projektech soukromých VIP investorů. Pokud budete mít jakékoli dotazy, nebo budete řešit netypické materiály či provedení neváhejte se na nás obrátit.

Fotogalerie Pražský kámen s.r.o.