SCHODY – MATERIÁLY

Vše začíná u výběru materiálu. Zákazník, případně architekt či designer může volit ze tří základních kategorií:

ŽULA – GRANIT

ŽULA – GRANIT Jedná se o nejklasičtější a zároveň kvalitativně nejvhodnější materiál na výrobu schodů. Vzhledem ke své extrémní tvrdosti výborně odolává mechanickému poškození. Žula díky trvanlivosti bývá využívána i v průmyslových stavbách. Barevná škála je plně dostačující, lze vybrat decentní i velmi výrazné dekory, přičemž finální výrobek bude vždy jedinečný.

ŽULOVÝ OBKLAD SCHODŮ

SCHODY KASHMIRE WHITE

MRAMOR

Tento materiál sice nemá houževnatost žuly, je však obvykle barevně různorodější a působí útulněji. V České republice je zatím málo využíván na pracovní desky, kvalitní údržbou a vhodnou volbou povrchové úpravy se však dá dosáhnout obdobných kvalit. V západní Evropě, zejména v Itálii se aplikuje mramor  i v těch nejluxusnějších interiérech. Výhodou je možnost revitalizovat povrch bez demontáže a ekonomičtější zpracování.

BOTTICINO SEMICLASSICO

KAMENNÉ SCHODY LIMESTONE

OSTATNÍ MATERIÁLY – PORPHYR, QUARTZITE, RULA…

Jedná se převážně o typy kamene, ze kterých nelze vyrobit větší desky a aplikují se v takzvaném polygonálním –nepravidelném tvaru, ( dříve také BENÁTSKÁ dlažba ). Pořizovací náklady jsou v tomto případě nejnižší. Další informace najdete také v sekci nepravidelné dlažby a obklady.

SCHODY RULA POLYGON

SCHODY KVARCIT POLYGON