KUCHYNĚ – MATERIÁLY

Vše začíná u výběru materiálu. Zákazník, případně architekt či designer může volit ze čtyř základních typů kamenů:

ŽULA – GRANIT

Jedná se o nejklasičtější a zároveň kvalitativně nejvhodnější materiál na výrobu pracovních desek. Vzhledem ke své extrémní tvrdosti výborně odolává mechanickému poškození. Pro jeho trvanlivost bývá využíván i v průmyslových kuchyních. Barevná škála žuly je plně dostačující, lze vybrat uniformní i velmi výrazné dekory, přičemž finální výrobek bude vždy jedinečný.

žula

KVARCIT

Vyniká extrémní odolností a nabízí zajímavé barvy a struktury. Kvarcity dovážíme přímo z Brazílie a standardně je máme skladem na provozovně ve Slušticích u Prahy.

mramor

MRAMOR

Tento materiál sice nemá houževnatost žuly, je však obvykle barevně různorodější a působí útulněji. V České republice je zatím málo využíván na pracovní desky, kvalitní údržbou a vhodnou volbou povrchové úpravy se však dá dosáhnout obdobných kvalit. V západní Evropě, zejména v Itálii se mramor aplikuje i v těch nejluxusnějších interiérech. Výhodou je možnost revitalizovat povrch bez demontáže a ekonomičtější zpracování.

mramor

UMĚLÝ KÁMEN TECHNISTONE, LAMINAM SILESTONE, QUARELLA…

Jedná se o takzvané Quartzkameny, tedy konglomeráty přírodních materiálů s různými typy pojiv. Kvalitu materiálu umělého kamene určuje podíl přírodních komponentů v procentech. Odolností se kvalitativně řadí mezi mramor a žulu. Velkou výhodou jsou uniformní barvy, které jsou žádány hlavně u moderních typů kuchyní. Nevýhodou jsou překvapivě zejména jeho vyšší pořizovací náklady.

umělý kámen