PRACOVNÍ DESKY PRO DŘEZY A VARNÉ DESKY

Dřezy

Důležité je, že každý typ dřezu již počítá s konkrétním typem montáže, je tedy nutné s tím počítat již při jeho výběru. Standardní variantou je podobně jako u pracovních desek z lamina či dřeva – montáž na desku, otvor v kameni je tedy hrubý a hranu tvoří samotný dřez.

Kamenná deska ale umožňuje montáž spodní, tedy dřez se montuje zespod pod desku a hrana v kameni je opracována do příslušného tvaru. Toto řešení je velmi efektní a hlavně i praktické, neboť lze jednoduše setřít případné nečistoty přímo do dřezu.

Další variantou je montáž dřezu do roviny s deskou, hrana dřezu se zapustí do kamene a nebrání tak stírání vody s povrchu desky. Nabídka dřezů pro montáž do roviny je však velmi malá. Exklusivní možností je dodávka kamenného dřezu na míru, který je vytvořen z identického materiálu jako je deska a hrany jsou spojeny soulepem na 45 stupňů. Vizuálně tedy dřez s deskou vypadá, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu.

Výroba a zpracování tohoto výrobku však vyžaduje velkou přesnost a pečlivost, jeho cena obvykle přesahuje částku 20.000,- Kč.

Varné desky

Varné desky se obvykle montují na desku, otvor je tedy hrubý a varná deska mírně vyčnívá nad desku, podobně jako u základní varianty otvoru na dřez. Případně je možnost montáže do roviny s plochou, přičemž se sklo varné desky přesně zapustí do kamene.

KAMENNÁ DESKA SPODNÍ DŘEZ

PRACOVNÍ DESKA DŘEZ ANTIC

DŘEZ SPODNÍ MONTÁŽ

EMPERADOR LIGHT DŘEZ

VARNÁ DESKA DETAIL

KAMENNÁ DESKA BLUESTONE

LEŠTĚNÝ KAMENNÝ DŘEZ

NERO ASSOLUTO

Kamenné desky můžete využít i v koupelně. Umyvadlové desky poskytují nadstandardní řešení prostoru koupelny s dlouho životností a vysokou praktickou i estetickou hodnotou.