Kamenné obklady

Kamenné obklady jsou ověřeny staletími jak pro exteriér, tak i interiér. A v současném stavebnictví mají stále důležité místo. Jaké mají přednosti a proč se rozhodnout právě pro tento materiál? Je přirozené pro každého z nás, že se chce obklopit pěknými, funkčními a zároveň trvanlivými věcmi. A ač existuje spousta nových materiálů, které by se mohly pro tyto účely použít, zákazníci se přiklání k těm osvědčeným. Pro kámen to platí obzvláště neboť kámen jako stavební materiál se používá od nepaměti. Je líbivý, splňuje potřebné funkční hlediska a zároveň jeho trvanlivost je ověřena budovami, které přečkaly staletí.

Opuka kamenný obklad
Spylit
Kamenný obklad TRIASOVÝ PÍSKOVEC-detail

Kamenné obklady v exteriéru

Kamenné obklady v exteriéru nejsou pouze estetickou záležitostí, ale pochopitelně také funkční. Například pasivní a nízkoenergetické stavby využívají tento materiál jako přizdívku, jde o součást tepelně izolačních prvků stavby. Navíc kamenné obklady tvořící fasádu domů jsou prakticky bezúdržbové, a díky této vlastnosti ušetříte následně nemalé finanční prostředky i čas. Tyto obklady můžete využít ve dvou variantách. První je v podobě přizdívky, kdy kámen má tloušťku cca 15 cm a je nutné počítat s větší hmotností již před samotnou stavbou. Druhá varianta nabízí tenké profily, kdy kamenné obklady lepíte na podkladovou plochu včetně rohových dílů. Výběr typu kamene pro kamenné obklady v exteriéru je dostatečně velký, aby uspokojil velkou většinu zákazníků.  Mezi neznámější můžeme řadit Chorvatský mramor, Rulu a další materiály.

Kamenný obklad Štípaný mramor - dům Trója
Rula srub 2
Rembrandt

Kamenné obklady v interiéru

Samostatnou kapitolou kamenných obkladů je jejich použití v interiéru. I zde nalezneme širokou škálu možností. Jde jak o obložení koupelen a kuchyní, tak i obložení interiérových bazénů, hal a dalších prostorů včetně těch komerčních. Právě kamenný obklad dodá těmto prostorám luxusní vzhled. Například pokud v koupelně zvolíte kamenné obklady velkých formátů, pak tento prostor povýšíte na relaxační místo. I zde platí co pro kamenné obklady v exteriéru trvanlivost snadná údržba vysoký podíl estetické hodnoty převyšující většinu ostatních materiálů.

Kamenný obklad interiér
Travertino vnitřní obklad
Obklad Emperador light