Článek na blogu Retel.cz Duben 2016

retel2a

Článek na blogu Retel.cz  Listopad 2015

retel-clanek

21.10. uveřejnila MF Dnes v článku nejlepší řemeslníci věnovanou kameníkům doporučení na nejlepší kameníky v České republice. Pražský kámen se mezi nimi objevil.

pr-kamen-mfdnes2015

Mezinárodní veletrh kamene Marmorac

Ve Veroně se konal jubilejní padesátý ročník největšího světového veletrhu kamene Marmorac. Na ploše 77 000 m2 prezentovalo své produkty a služby více jak 1500 firem z 55 zemí světa. Výstavu si nenechalo ujít 67 000 návštěvníků. My tuto výstavu navštěvujeme každý rok. Je pro nás inspirací a přinese nám vždy mnoho nových poznatků a podnětů. Nikdy nás nepřestane udivovat, co všechno je v oblasti zpracování kamene možné a jak se každým rokem posunou hranice nemožného.
Tento rok jsme pro vás objevili další nové materiály. Ty se již brzy objeví v sekci novinky. Z nich zmíním namátkou ušlechtilý vápenec, další světlé mramory a kvarcity a také kolekci polodrahokamů.

Ta si ale s ohledem na boom, který zažívá, zaslouží detailnější zmínku. Exkluzivní kolekce polodrahokamů a vzácných materiálů nechyběla tento rok v nabídce žádné velké společnosti. Soustřeďuje nejvzácnější suroviny jako například acháty, ametysty, křišťály a zkamenělé dřevo. Výsledkem je řada nejexkluzivnějších designů, která je charakteristická úžasnými barvami a unikátními přírodními vzory. Půvab polodrahokamu vás okouzlí, interiéru dodá jedinečnou atmosféru elegance a luxusu.

Přesvědčili jsme se o tom, že kámen stále častěji dostává třetí dimenzi. Prohlubuje se jeho kresba a struktura. Moderní jsou strukturované povrchy, které dají vyniknout různorodosti materiálu a podtrhují přirozenou vlastnost suroviny. V kurzu jsou 3D efekty a různé typy gravírování kamene. Využívá se přirozených vlastností materiálu a podsvětluje se, vznikají tak úchvatné „obrazy“ z onyxů nebo krásné interiérové doplňky využívající kaveren v travertinu.

Moderní technologie našly své uplatnění i v oboru zpracování kamene. Důkazem toho byla úžasná show nazvaná Italian stone theatre. Ta ukázala široké spektrum experimentální tvorby, která využívá tradičních řemesel a moderní stroje schopné interakce se sofistikovanými trojrozměrnými designovými programy.

Pražský kámen na For arch 2015

Naše společnost patří mezi špičky ve svém oboru. A to jsme chtěli na For arch ukázat. Představili jsme široké spektrum našich služeb počínající přímým dovozem kamene přes zpracování suroviny, odborného zaměření, konzultací a montáží konče. Oslovili jsme odbornou i širokou veřejnost a uvedli na trh novinky v našem sortimentu. V galerii můžete mimo jiné vidět nový luxusní mramor Armani bronze v různých variacích, mramorové intarzie z pravého zlata, římské antické mozaiky a žulovou masivní sochu.

Děkujeme všem, kteří našli čas a zastavili se v našem stánku. Věříme, že jsme vás přesvědčili o našich kvalitách a těšíme se na naši budoucí spolupráci.

www.protext.cz Duben 2015 protex-clanek1
www.prozeny.cz Červen 2015
prozeny.cz
Tištěná forma: Rezidencerezidence-1
Naše použité materiály v článku Zahrada snů…
prozeny.cz2